Gokna - plastová okna Gokna.cz


Plastová okna » Proč vyměnit okna


Proč vyměnit okna

 

Jaké jsou tepelné ztráty běžného domu?

Víte, že nám teplo z domu utíká průměrně v tomto poměru?

9 % podlahou do základové desky nebo do sklepa a ven

11 % stropem nebo střechou

15 % topným systémem

18 - 25 % přes stěny

• 40 - 47 % okny a venkovními dveřmi

Jak vidíte, stará okna a venkovní dveře bývají největší slabinou domů, co se tepelných ztrát týká. Draze zaplacenou energii vyhazujeme špatně izolovaným oknem. S vyměněnými okny vaše spotřeba energie klesne už od prvního dne, protože nová okna s trojskly mají až více než o 2násobnou tepelnou izolaci oproti dnes běžným oknům s dvojskly. Oproti obyčejným sklům se dostáváme trojsklem o běžné hodnotě součinitele tepené prostupnosti Ug 0,5 na 6násobek tepelné izolace proti jednoduchým sklům u starých oken.

 

Jak vypadá ticho?

Víte, že hluk, který proniká do vašeho domu, přispívá ke vzniku migrén, zhoršení psychické pohody a zhoršuje náladu, spánek i celkový zdravotní stav? Hluk způsobuje stres. Hluk značně zvyšuje riziko onemocnění srdce a krevního oběhu.

S novými okny se váš domov promění v oázu klidu, kde si budete moci nerušeně odpočinout. Nová okna mají útlum hluku Rw až 47 dB. S novými okny můžete mít doma až 25 x nižší hluk. Můžete se cítit dobře nezávisle na tom, jaký hluk je v okolí vašeho domu.

 

Snadnost ovládání

Svá nová okna otvíráte a zavíráte podstatně snadněji, bez cloumání a použití velké síly.

 

Bezpečí

Víte, že většina vloupání proběhne přes špatně chráněná okna a dveře? S novými okny dojde ve velké části pouze k pokusu o vloupání, protože okna mají účinnější bezpečnostní prvky. Kromě pantů mají křídla oken až šest dalších bezpečnostních pojistných bodů. Zloději si raději najdou jiný cíl, než riskovat přistižení při dlouhém zdolávání vašeho nového okna.

S mikroventilací, která je dnes součástí ovládání většiny nových oken, můžete přes léto větrat, i když nejste doma a přitom zlodějům neusnadňujete „práci“ otevřeným oknem.

Až 10x účinnější ochrana před vloupáním.

 

Estetika

Nová krásná okna zcela jistě vytvoří úplně jiný první dojem, než oprýskaná stará okna. Přidají vám na osobní spokojenosti a radosti ze života, což obojí zlepší vaše zdraví. Ještě po letech budou okna vypadat stejně krásně, jako první den.

 

Ekologie

Materiály nových plastových PVC oken jsou 100% recyklovatelné. Suroviny se upraví, zušlechtí a znovu vrátí do výrobního procesu. Nová okna pomáhají zachovat životní prostředí pro další generace.

 

 

Články o oknech

Srovnání plastových oken

Proč vyměnit okna

Jak vybrat okna

Rosení oken

Dotace na okna - Nová zelená úsporám light

Sklo

 


Volejte nebo pište.

Zodpovíme vaše dotazy, doporučíme nejvhodnější řešení a zpracujeme cenové kalkulace.

telefon

  577 477 246

mail

  gokna.dvere@gmail.com

Kalkulace

Poptávka ceny


 

Menu

Doporučujeme

 

 

 

 

Ing. Pavel Gigerich, Svatý Štěpán 146, 76334 Brumov-Bylnice, okres Zlín, volejte 577 477 246